Merlion?

Merlion; mermaid ve lion kelimlerinin birleşimiyle oluşmuş, Singapur’daki ünlü yarı aslan, yarı denizkızını simgeleyen heykelin ismidir.

2007 yılında kurulan Merlion ise, portföyünü devamlı genişleterek farklı sektörlerdeki öncü şirketlere danışmanlık, tasarım, yazılım, pazarlama ve sosyal medya gibi birçok alanda hizmetler veren ‘‘tüm mecralar için tasarım ve teknoloji atölyesidir’’.

Merlion, interaktif sektörde en iyi firmalarla çalışıp bünyesinde bulundurduğu genç kadro ile birlikte yenilikçi ve dinamik uygulamalar geliştirmeye devam etmektedir.

İnteraktif dünyada, 17 yıldır çeşitli projeleri üretmekte ve yeni fikirlere kol kanat gerip,fikirlerinize ve projelerinize çözümler sunmaktayız.

Kurucular

Özer KARAKUŞ
Kurucu Ortak

1983 Bückeburg / Almanya doğumlu olan Özer KARAKUŞ, Bahçeşehir Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Yaklaşık 5 sene boyunca Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesinde Öğretim Görevlisi olarak ders verdi ve akedemik çalışmalarda yer aldı. Aynı zaman da üniversite eğitimini tamamlarken 2007’de Merlion’u kurdu.

Ayhan KİRPİ
Kurucu Ortak

1982 Kastamonu doğumlu olan ve Trakya Üniversitesi Bilgisayar Programlama bölümü mezunu Ayhan KİRPİ; web tabanlı birçok projede yer alıp, sektördeki öncü firmalara danışmanlık verdi. Yazılım ve Proje Geliştirme alanlarındaki uzmanlık tecrübeleriyle birlikte 2007’de Merlion’u kurdu.